4. Kapitola - Identita prozrazena a spousta vody

1. února 2013 v 18:18 | Ronnie |  Neštěstí a přátelství


Ahoj, přináším další kapitolu k povídce Neštěstí&Přátelství. Vím, že jste na ni už dost dlouho čekaly, tak tu je. =o) Je takového spíše nudnějšího formátu a je celkem krátká. Konečně se dozvíte, kdo byl tajemný člověk, který se srazil s Lily. Je tam i část psaná Ich-formou, ale zbytek je normálně. Doufám, že se vám kapitola bude líbit =o).
Jinak, co jste měly na vízo? Mě se podařilo o jednu známku získat vyznamenání, takže je to super. Na mě =oD. Doufám, že jste měly dobrý známky a užíváte si prázdnin, co jen to jde =o). Ale nebudu už vás tady nudit těmi mými kecy, které stejně nikoho nezajímají, takže tu je kapitola.
Ronnie
P.S.: kapitolu věnuju Lexi, Peťa, Shirley, Maysie, Nienna, Paddy, Rogue a Elis za jejich krásné komenty k předchozí jednorázovce. Moc jste mě jimi potěšily a doufám, že vás ten můj výtvor taky potěšil =o). A taky věnuju všem, kdo dneska mají narozeniny. Pár lidí, které znám, i když ne osobně, je dneska mají a doufám, že si je náležitě užívají. Pro Harryho Stylese, jednu holku z fb a všechny ostatní. Happy B-day =o).
"Promiň, já nechtěla. Jen jsem se…." Začala se zvedat a přitom se omlouvala.
"… Nedívala na cestu? Tak to jsme dva." Dokončil za ní. Tu se v ní ale cosi seklo a ona zírala na toho naproti ní, oči vykulené z důlků. Ten hlas přece znala. Ale to nemohlo být možné.
"Ty?!?" řekli oba zaráz.


*************


"Ty?!?" ozvou se naráz dva hlasy, dívčí a chlapecký. Ten dívčí je velmi překvapený a chlapecký zase okouzlený dívčinou krásou. Dívka nejen zněla, ale i vypadala opravdu překvapeně. Oči jí div nevypadly z důlku a pusu měla dokořán. Nedokázala ze sebe pořádně vypravit byť jen jediné slovo. Chlapec vypadal spíše šťastně než překvapeně, ale ze začátku byl přece jen překvapený. Nemohl se na ní vynadívat. Sice věděl, že se tady potkají, ale netušil, že tak brzo. Byl ale rád. Byli by se na sebe takhle koukali až do aleluja, ale vyrušilo je uchechtnutí kdesi za jejich zády.
"Budete na sebe takhle čumit ještě dlouho? Já jen, že bych nechtěl, aby nás tvoje máma zase nesprdla, že jdeme moc pozdě, Jamesi." Ozval se za nimi nezaměnitelný hlas Siriuse Blacka. To Lily dokonale probralo. Vyskočila jako by jí trefil elektrický proud a začala se oprašovat ze země, naprosto ignorujíc všechny kolem. Co tady dělá?!? To byla jediná myšlenka, která se jí teď honila hlavou. Jako ve snu se otočila a společně s holkama se vydala zpět. Až po pár minutách chůze, kdy se jakž-takž vzpamatovala se s trochu naštvaným a vyčítavým pohledem otočila k Tracy.
"Tys věděla, že tu je." Nebyla to otázka, ale pouhé konstatování. Její pocity v tom ale byly zřejmé.
"Jo, ale…" nedokončila.
"Tak proč jste mi to neřekly? Navíc," přerušila Tracy, nadechující se k odpovědi. "když jsme tu byly naposled, nebyl tu." Na začátku zněla už pořádně naštvaně, ale ke konci se její hlas změnil na zamyšlený.
"Bály jsme se, že bys nepřijela, a kdyby jo, tak by s tebou nebyla řeč. A k té druhé otázce, přistěhovali se ten rok, co jste tu byly naposledy. Pamatuješ na ten barák, který jsem vám ukazovala? Ten jak tam nikdo strašně dlouho nebydlel? Tak tam bydlí." Hájila se. Neřekla jí ale celou pravdu, jeden důvod vynechala. Ale o tom se radši nezmiňovat. Zarazilo ji ovšem to, ž e se Lily smála.
"Ty sis myslela, že bych nepřijela? Vždyť si moje kámoška a já bych si nenechala ujít prázdniny s tebou. Ani kdyby tu bylo Potteru sto." Usmála se Lily a holky hned putovaly do objetí. Za už dobré nálady došly domů. Vlastně proplížily by bylo lepší. Musely se totiž do pokoje dostat poněkud v tichosti, aby je paní Houstonová nenačapala. Klaplo jim to, a když se dostaly do pokoje, padly hned na postele a do minuty spaly.


Teď chvíli pohled Lily:

Ležím v posteli a holky kolem mě spokojeně oddychují. Já ale nemůžu usnout. Není to už tím, že bych měla noční můry, i když je dneska asi zase budu mít, ale z něčeho jiného. To není možný, aby byl tady. Proč zrovna on?!? Přesto že tyhle prázky nebyly na začátku moc slavný, tak se to hodně změnilo a do teď byly super, byla jsem šťastná a zapomínala jsem už na všechno hrozný v mým životě a bum - objeví se Potter a já si vzpomenu na naše hádky a mou nenávist k němu. A to jsem na něj nechtěla myslet! Grrrr, tohle bude fakt skvělý. Přemýšlela jsem o dnešním večeru.
Třeba to ale nebude tak hrozný. Co ty víš. Zapojí se k tomu moje milované, krizové druhé já.
Nebude to hrozný?!? Vždyť je to Potter a já…
Ho vůbec neznám. Nemůžeš ho soudit jen z toho, co jsi viděla ve škole. Třeba je o prázdninách jiný, lepší. A navíc, tebe tady vůbec nečekal. Viděla jsi, jak byl vykulenej. Dokončí za mě, a i když si to nechci přiznat, má pravdu. Skoro ho neznám. Ještě chvíli se koukám na strop ve snaze vypálit do něj díru, až se mi podaří usnout. Naštěstí noční můry nepřichází a já mám klidný a spokojený spánek, po celý zbytek noci, až do skoro desíti.


Zase pohled nezaujatého pozorovatele:

"Lily. Lily vztávej! No tak Lily!" snaží se Reyna probudit Lily. Bohužel bez úspěchu. Lily se jen otočí k nim záda, něco zamumlá a spí dál. Ode dveří to s trochu pobaveným pohledem pozoruje Tracy.
"Takhle ji neprobudíš, to je marný." A odlepí se od rámu, o který se doteď opírala. Reyna po ní hodí vševědoucný pohled a protočí oči. Jasně že ví, že takhle Lily neprobudí, zvláště potom, co šla spát tak pozdě, ale nechtělo se jí uchylovat k drastickým metodám. Zkouší to ještě chvíli, ale dojde jí trpělivost. A Tracy taky. Z kapsy vyndá hůlku a namíří ji na nic netušícího spáče.
"Aquamenti." Šeptne a z hůlky jí vytryskne proud vodu, který zmáčí ubohou Lily od hlavy až k patě. Pokojem se v ten samý okamžik rozezní dívčí pištění, voda byla totiž opravdu studená. Pohled na Lily, ležící zmáčené na posteli s vraždícím výrazem ve tváři, dostane Tracy do kolen. A Reynu taky. Lily je jasné, kdo to má na svědomí a hodí tedy svůj polštář po Tracy, která se mu bohužel nevyhnula. Polštář jí zasáhl přímo do obličeje a její smích se konečně trochu utlumil. Lily se mezitím vymotala z postele a popadla na stolku ležící hůlku a namířila jí na holky.
"Buuuuuudííííííííííííčeeeeeeeek!" zakřičela a oplatila holkám jejich ranní pobuzení. Každý, kdo by tam teď přišel, by kulil bulvy na obrázek před ním. Na podlaze totiž ležely tři skoro dospělé, ale úplně mokré dívky smějící se jako o život. Přesně takový obrázek se vyjímal před paní Houstonovou. Ona ale na ně nekulila bulvy, ale jen protočila oči nad nima. Byla na to už zvyklá. Vždyť její dcera byla Tracy a ona sama byla na škole jednu domu jako ona, takže se nemůže divit.
"Holky? Dole na vás někdo zvonil" řekla jim a tím přerušila jejich smích.


Otázky ke kapitole:
1. Kdo je/jsou tajemná/é osoba/y, co zvonila/y?
2. Mám pokračovat? Není to až moc velká blbost?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domeenika Domeenika | 1. února 2013 v 18:43 | Reagovat

No :D
1. otazka - podla mna to bude niektory z chalanov :D
2. Nie, opovaz sa prestat :D Je to super :D A uz sa tesim na dalsiu kapcu :D
A ako sa tam rehotali :D No bomba :D
A chapem, ja tiez pisem, ale niekedy na to proste nemam naladu :D Takze sa nic nedeje :D

2 Peťa Peťa | Web | 1. února 2013 v 19:13 | Reagovat

Pekná kapitola :-) Ja nevidím dôvod,aby si prestávala :-) James je vždy taký zlatý,tak sa teším ďalej ;-)

3 lolstories lolstories | Web | 1. února 2013 v 20:41 | Reagovat

Páni, dokonalé - nepřestávej!
PS: Na mám blogu přibyla dlaší kapitola

4 Chloe Chloe | E-mail | Web | 3. února 2013 v 17:30 | Reagovat

1, To netuším, ale chci to vědět.
2, Zkus si teď skončit a uvidíš ten můj slovník co bude. :-P I když raději budu  :-x . Ale určitě pokračuj. [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]

5 Asnazu Asnazu | Web | 3. února 2013 v 20:06 | Reagovat

Je to skvělé :) myslím, že za dveřmi bude James nebo Sirius a nebo oba dva :D a určitě nepřestávej, příběh je skvělý, pár gramatických chyb by se našlo, ale příběh je dobrý a to je hlavní :)

6 Maysie Maysie | E-mail | Web | 5. února 2013 v 13:10 | Reagovat

Já věděla že to bude on! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Všechny příběhy inspirované drahou paní Rowlingovou jsou psány jen za účelem pobavení
a mě z toho neplyne žádný pěněžní zisk.

Prosím, nekopírujte nic z této stránky bez mého souhlasu, jsou to moje věci a když se vám nelíbí tak mě nechte žít, jo? Usmívající se