3. Kapitola - Čtyři pády a jedno nečekané překvapení

15. ledna 2013 v 18:43 | LilyE |  Neštěstí a přátelství
Ahoj,
přináším další kapitolu k N&P a doufám, že mi odpustíte tohle spoždení. Vím, že jsem slíbila, že to přidám už dřív, ale končí pololetí a já potřebuju co nejlepší známky. Kdo by ale ne. :o) Vím, že moje omluvy jsou to nejposlednější, co vás zajímá, tak tady je kapitola. Holky v ní někam půjdou a objeví se tam někdo, u koho je to jasné hned od začátku. Taky budete svědky otravných dveří a jednoho, snad pro vás dobrého, filmu. Dobře se bavte :o)
LilyE
P.S.: ať na vízo dostanete co nejlepší známky. :o)
P.P.S.: Za ten film mně prosím neukamenujte, byl první, co mně napadl. :o)

3.Kapitola - Čtyři pády a jedno nečekané překvapení

"Hele, holky, co budeme večer dělat, když tu nejsou rodiče? Myslím tím zítřek, protože na dneska to máme daný." zeptala se Tracy, pátý den od příjezdu svých kamarádek. Plán, který s Reynou vymyslely, začínal pomalu účinkovat. Lily už byla veselejší, ale pořád se v noci přehazovala a dost se budila, kvůli nočním můrám. A celkově byla smutná, když byla někde sama. Překulila se na posteli na břicho, aby na ně viděla, protože doteď zírala do stropu a přemýšlela nad nesmrtelností brouka. Naskytl se jí krásný pohled na své kamarádky. Na Reynu, jak sedí na okenním parapetu a něco si čmárá do skicáku, nezbytné věci, kterou si brala snad všude. Strašně ráda totiž malovala a její obrázky byly opravdu nádherné. A když stočila pohled kousek doprava, uviděla Lily, jak leží na posteli a čte si.
"Mohli bychom jít večer někam ven, třeba do kina nebo tak něco." Odpověděla jí po chvíli Lily, která jen líně zvedla hlavu od své knížky.
"Super nápad. Co na to ty?" zeptala se na adresu Reyny, ale ta očividně nevnímala.
"Reyno, Reyno!" nakonec to Tracy vzdala a po marném pokusu, přesvědčit Lily, aby jí šla vzbudit, zvedla se a šla si to udělat sama. Došla před ní a luskla jí před obličejem. Reakce byla okamžitá. Reyna se probrala ze svého snění a leknutím povyskočila a dopadla na podlahu. To vyvolalo okamžitý výbuch smíchu ze strany Tracy a pobavené kroucení hlavou od Lily, která si pořád četla a jen na okamžik zvedla hlavu, aby přihlížela.
"Co - co je? Co se stalo a proč ležím na podlaze? Jau, můj zadek." Rozhlížela se chvíli zmateně a třela si naražený zadek. To ještě víc rozesmálo Tracy a začala se dusit. Ovšem ona ne a ne se uklidnit, proto jí plány na večer přetlumočila Lily.
"…. jen se musíme kouknout, co dávají, ale to by neměl být problém." Dokončila Lily a Tracy se konečně uklidnila.
"Tak co? Souhlasíš?" zeptala se jí, právě se zvedající Tracy s tázavým výrazem.
"Klidně" pokrčila rameny "Nevadí mi to a bude sranda." Usmála se.
"Super, takže, když už máme večer vyřešený, zajímalo by mně, co tak zajímavého si viděla, když si se koukala z okna a nevnímala." Zeptala se jí s ďábelským výrazem Tracy a Reyna jako na povel zrudla a začala vyrývat pohledem díru do země.
"Nebo se mám zeptat koho?" Tracy věděla, že trefila do černého.
"Nic, nic ani nikoho jsem tam neviděla." Snažila se zapírat, ale prozradily ji pořád ještě rudé tváře.
"Ale…" nedokončila, protože jí někdo do toho skočil.
"Tak ju nech být, Trays. Když něco nechce říct, tak to z ní nevymlátíš. A ještě byste se pohádaly." Zapojila se do rozhovoru trochu pobavená Lily. Všem, kdo znali Reynu, bylo jasné, že z ní nic nedostane. Uměla držet tajemství.
"To jo." Povzdechla si Tracy a nasadila zkroušený výraz, ale cukaly jí koutky. Holky se jí musely zasmát. To byla prostě Tracy.

:o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)(o::o)

"Tak co, už jste hotový? Musíme si pospíšit, za půl hoďky začíná promítání." Popoháněla holky Reyna, vcházející do pokoje a hledající kabelku. Naskytl se jí krásný pohled na Tracy, kterak hledá šortky, co si chtěla vzít. Se zmateným výrazem se na ni podívala.
"Kde je Lily? Před chvilou tu byla." Tracy ustala v hledání šortek a ukázala na dveře koupelny, které se s trhnutím otevřely a ozval se přidušený výkřik. Obě se tam jako na povel podívaly a uviděly Lily, spíše ležící než sedící na zemi a mnoucí si čelo, do kterého jí dveře práskly.
"Volala si mně?" zeptala se jí.
"Vlastně ano. Už si hotová?" po přikývnutí pokračovala. "Tak to je super, musíme už jít. Za chvilu to začíná." A vydala se dolů pro boty a Tracy, která už našla a oblékla si své šortky, a s Lily stále si mnoucí své čelo, jí byly v závěsu. V hale si obuly sandále a vyšly do příjemně teplého večera. Ještě nebyla úplná tma, spíše bylo šero, takže viděly dobře. Cesta jim uběhla za bavení rychle. Není ani divu, kino totiž bylo na druhé straně městečka. V bufetu si koupily jeden popcorn a pohodlně se usadily na svých místech. Seděly v prostřední řadě uprostřed a měly nádherný výhled. V poloprázdném sále se zšeřilo a na plátně se objevily první scény filmu. Sledovaly film o Percym Jacksonovi a bylo to velmi napínavé a dobrodružné. Celou hodinu a půl se kochaly sledování tohoto filmu, a když skončil a v sále se zase rozsvítilo, pálily je trochu oči.
"To bylo skvělý." Rozplývala se Lily. "Jak tam na začátku Annabele a Percy bojovali, bylo krásný. Ale nejlepší bylo, jak se daly dohromady. Ten jejich polibek byl tak……. Romantický."
"Že jo." Přidala se i Reyna. "To byla ta nejlepší scéna." Zasnila se.a kdo by ne, vždyť to bylo hrozně romantické.
"A dobrý taky bylo, jak tam spolu bojovali o ten blesk. To bylo zase nejnapínavější." Oponovala jim Tracy. Dívky to ani nepřekvapilo. Tracy byla sice v srdci i romantik, ale její takovou úchylkou, byly napínavé okamžiky jako bitvy, ve kterých se mělo rozhodnout o celém jejich osudu.
"To bylo taky dobrý. Ale musíš uznat, že ten jejich polibek byl nádherný." Souhlasila Lily, která se na chvíli dostala před ní a otočila se tak, aby na ní viděla, takže šla pozadu.
"A taky, jak to mezi nimi jiskřilo, jako mezi L….. nikým" zasekla se na poslední chvíli Reyna. Nechtěla totiž, aby se Lily rozvztekala, jako vždy, když byl v zmínce jeden svalnatý, rozcuchaný, černovlasý, brejlatý chlapec. Ale zdálo se, že si toho Lily, stále jdoucí pozadu, ani nevšimla.
"Stejně ale bylo nejlepší, jak……" co Lily chtěla říct, se holky asi nikdy nedozvědí. Do někoho totiž, když se otáčela, narazila a oba s žuchnutím spadli na zem.
"jau, moje modřina na modřině." Mnula si Lily místo, kam se narazila. Shodou okolností to bylo stejné místo, jako před několika hodinami. Najednou, jako by si na něco vzpomněla, se podívala na člověka, do kterého narazila. Částečně ho zahalovala tma, ale bylo poznat, že si mne bouli na čele.
"Promiň, já nechtěla. Jen jsem se…." Začala se zvedat a přitom se omlouvala.
"… Nedívala na cestu? Tak to jsme dva." Dokončil za ní. Tu se v ní ale cosi seklo a ona zírala na toho naproti ní, oči vykulené z důlků. Ten hlas přece znala. Ale to přece nemohlo být možné.
"Ty?!?" řekli oba zaráz. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Domeenika Domeenika | 15. ledna 2013 v 21:23 | Reagovat

Nahodou ja mam rada Percyho Jaksona :D
Bol to super film, a este lepsie kniha :D
Na koho tam narazila?! Ze sa nehanbis :D Takto nechat nakusnutu kapitolu, aby som umrela od zvedavosti :P ....Aj ked urcity typ mam :D
Tak super kapitolka a pridaj dalsiu, uz sa na nu tesim :D

2 LilyE LilyE | Web | 15. ledna 2013 v 22:00 | Reagovat

[1]: Já ho přímo miluju :D U nás v knihovně bohužel není, takže si ho čtu na netu, ale je tam volné pokračování - Bohové Olympu. Taky skvělá knížka :D
Nech se překvapit ;-)

3 Maysie Maysie | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 11:49 | Reagovat

Určitě na Jamese, Jupíí :D

4 Nienna Nienna | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 20:24 | Reagovat

Takže, prelúskala som všetky doterajšie kapitoly, páčili sa mi... ;-) Chúďatko Lily, dúfam, že jej bude už len a len lepšie :-) A toho Percyho Jacksona všetci spomínajú a ja absolútne neviem o čo sa jedná, budem sa musieť vo voľnom čase dovzdelávať :-D A dúfam, že na konci tejto kapitoly sa objavil James :-)

5 LilyE LilyE | Web | 16. ledna 2013 v 22:51 | Reagovat

[4]: Tak to jsu ráda :-) To asi jo. KDybys to nenašla někde v knihovně (jako tu knihu P.J.) tak tě můžu paslat na jednu stránku, kde jsou všechny díly. Ale nwm, jestli jsou tam i Bohové Olympu.
Příští kapitola ti to prozradí, já zatím nic říkat - psát - nebudu. :-D

6 LilyE LilyE | Web | 16. ledna 2013 v 22:52 | Reagovat

[3]: Snad tě nesklamu :-D

7 Peťa Peťa | Web | 20. ledna 2013 v 16:42 | Reagovat

No kto asi? :-D Jasné,že James :-) Percyho som ešte nečítala ani nevidela,ale viem,že spolužiačka to má v angličtine ;-)

8 Isa Isa | Web | 20. ledna 2013 v 21:39 | Reagovat

Určitě si udělám ještě design s klukama, jednou. :-D Jsem ráda, že se ti I Save You líbilo. :-)

9 LilyE LilyE | Web | 21. ledna 2013 v 17:30 | Reagovat

[7]: A co když ne! :-D

[8]: Super! :D Já jsu ráda, že ty povídky píšeš, strašně se mi líbí, všechny :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Všechny příběhy inspirované drahou paní Rowlingovou jsou psány jen za účelem pobavení
a mě z toho neplyne žádný pěněžní zisk.

Prosím, nekopírujte nic z této stránky bez mého souhlasu, jsou to moje věci a když se vám nelíbí tak mě nechte žít, jo? Usmívající se