Poslední Vánoce v Bradavicích

25. prosince 2012 v 19:21 | LilyE |  Jednorázovky
Ahoj! Tak přidávám trochu opožděný (jak se to vezme) dárek k Vánocům. Je to celkem dlouhá jednorázovka - 2 a 3/4 stránky ve Wordu a je psaná částečně deníkem a částečně normálně. Tímto bych vám chtěla popřát krásné Vánoce, hodně štěstí, zdraví, lásky a klidu a ať si tyto prázdniny užijete a naberete síly do školy. Jmenovitě bych chtěla popřát
Maysie, Nienna, Elis, Paddy, Moony, Koki, frana-alrika,
Nel-ly, třídě a paní profesorce, která mě ve psaní dost
podporuje, Aničce D., Aničce H., Anežce a celé rodině, jak skautské, tak biologické.
Jsem moc ráda, že vás mám a bez vás bych to prostě nebyla já. Krásné svátky, Nový rok a hodně lásky přeje
LilyE
EDIT: Díky Nienně za uozornění na vícekrát zobrazenou část článku, já si toho nějak nevšimla a trochu se mi to seklo Nevinný. Už je to opravené Mrkající.


Poslední Vánoce v Bradavicích

Pátek 20. Prosince, 23:50, před krbem
Milý Deníčku,
Sedím v křesle a přemýšlím. Brzo už budou Vánoce a já budu muset zůstat v Bradavicích. Ne, že by se mi nechtělo, mám tu přece přátele, ale chybí mi rodiče. Tohle budou první Vánoce bez nich a jsem z toho dost smutná. Zítra jsou Prasinky a já musím koupit klukům a Alici dárky. A vůbec nemám tušení, co jim dám. Jamesovi dám možná něco z famfrpálových potřeb, famfrpál přece zbožňuje. Nebo něco na Bystrozorství, mohlo by se mu to hodit. Síriovi bych mohla dát něco od Taškáře a něco z Medového ráje a Removi nějakou knihu. To by nemělo být moc těžké. Asi už půjdu spát, je pomalu půlnoc a já se musím vyspat.
Lily

Lily zaklapla deník a šla si lehnout. Na zítra toho měla hodně a byla už dost unavená. Ráno ji probudil hluk z koupelny. Někdo se tam hádal a pořád zvyšoval hlas. Chtělo se jí sice dál spát, ale v tom rambajzu by stejně neusnula. Posadila se na posteli a roztáhla závěsy. Podívala se směrem ke koupelně a tam před zabouchnutými dveřmi stála Alice a bušila na dveře, domáhajíc se otevření.
"Dobré ráno, Alice. Co se děje?" pozdravila jí Lily a přivodila tak Alici pěkný šok.
"Ahoj, Lily. Karolína se tam zase zamkla a už je tam snad hodinu. A já se chci taky připravit do Prasinek." posadila se na postel Alice a zlobně se podívala na dveře. Ty se s prásknutím otevřely a v nich stála Karolína, jejich spolubydlící a školní Barbína, připravená na rande. Aniž by se na ně podívala, vzala si kabelku, kabát a čepici se šálou a rukavicemi a odešla z pokoje. Dívky jen protočily oči v sloup a Alice zaplula do koupelny. Lily si zatím nachystala oblečení a potom se vystřídaly. Za pár minut už obě šli cestou k Prasinkám a smály se a bavily. Když vybraly dárky tak si šly sednout ke Třem košťatům, aby se zahřály.
"Nazdar holky. Pojďte si sednout k nám, máme tu ještě místo." Volal na ně James, hned jak vešly do hospůdky madame Rosemerty. Cestou k nim si ještě vzaly pití a sedly si k nim. Celá vychlámaná je Alice po chvíli opustila, měla rande s Frankem. Oni tam ale ještě dlouho seděli, než se celí rozesmátí vydali na hrad. Prasinky si opravdu užili.

Úterý 24. Prosince, 23:10, v mojí posteli

Milý Deníčku,
Předevčírem jsme byli v Prasinkách a já tam koupila dárky. Doufám, že se jim budou líbit a snad jsem je vybrala dobře. Jinak, Prasinky byly super. S Alicí a kluky jsme byli u Rosemerty a strašně jsme se nasmáli. S Jamesem a sinusem je sranda vždy, ale když se k nim přidá Remus, jsou prostě nepřekonatelní. Ještě teď mě bolí břicho. Zítra jsou Vánoce a my máme v plánu udělat si takovou malou oslavu ve společence s dárky. Je štěstí, že z Nebelvíru zůstáváme jen my, Alice, já, James, Sírius a Remus, takže můžeme dělat dost velký binec. Nemůžu uvěřit, že jsem napsala něco takového. Kdyby mi to někdo řekl před rokem, zařídila bych mu lůžko u Munga na oddělení s trvalým poškozením mozku. Ale těším se. Tohle totiž budou ty nejlepší Vánoce. I když mi tu budou chybět rodiče a ……. No to je jedno.
Dobrou noc
Lily

Když se ráno probudila a uvědomila si, co je za den, koukla se na svou postel a tam uviděla hromadu dárků. Vzbudila Alici a něco jí pošeptala do ucha. Bylo teprve něco po páté ráno, takže jí chvíli trvalo, než ji vzbudila, ale o chvíli později už mířily obě dvě k chlapeckým ložnicím do pokoje Pobertů. Potichu se proplížily dovnitř a rozhlédly se. Na třech postelích spali James, Siri a Remus a u nohou se jim válely dárky. Dívky si potichu vykouzlily tři kýble vody a hůlkou je umístily nad obličeje tří spáčů, tak aby je, když se zvednou, vylili na sebe. Namířily hůlkou na své krky a šeptly kouzlo na zesilnění hlasu.
"BUDÍČEK!" zařvaly a mělo to očekávaný účinek. Všichni tři s jekotem vystřelili do sedu a přitom je úplně zmáčela voda, takže tam místo tří chlapců seděli vodníci s naštvanými obličeji. To totiž po chvíli zmateného rozhlížení všude kolem zaregistrovali dvě smějící se hromádky na zemi. To byly Alice s Lily. Když viděly jejich obličeje, slítly smíchy na zem.
"Reedová a Evansová! Tohle nebude…….." nedokončil Sirius, protože mu do toho vpadli Alice, Lily, James a Remus se svým smíchem. Sirius se k nim přidal taky, pohled na smějícího se mokrého Jamese ho dokonale rozesmál.
"Proč jste nás vlastně takhle násilně vzbudily?" dostal ze sebe Remus, když se trochu uklidnil.
"To nevíte, co je dneska za den a co jsme měli domluvený? Css, nějak stárnete."
"Hele, nebuď drzá, Reedová. A náhodou, ne, nevíme." Odpověděl jí s vážnou tváří Sirius, což vyvolalo další záchvat smíchu.
"To jako fakt?!?" divila se Lily. "Tak se podívejte k nohám svých postelí a pochopíte." Sirius a James se jako na povel podívali tam, kam jim Lily řekla a uviděli velké hromádky dárků.
"Tak je popadněte a pojďte do společenky, rozbalíme je tam." Popohnal je Remus a doprovázeni smíchem se vydali rozbalit si dárky. Ve společence si sedli do křesel a vrhli se na ně. Ticho přerušovalo jen trhání balící ho papíru a projevy radosti nad dárky.
"Jé, díky, Lily. Tu knížku jsem si už hodně dlouho přál a nebyla nikde k sehnání. Moc díky." Děkoval Lily nadšený Remus s knihou Kouzla z bílé magie od Herberta Krutibrka v ruce. Nebyl to jeho jediný dárek. Dostal ještě cukroví a ponožky od mamky, knihy o obraných a útočných kouzlech a sladkosti z Medového ráje od Jamese a Siriuse a přívěsek s malým vyjícím vlkem od Alice.
"Hele, není za co. A jsu ráda, že se ti líbí" Usmála se na něj Lily a dál rozbalovala své dárky. Všechny přerušil smích Alice, která právě rozbalila poslední dárek. V jedné ruce držela pouzdro na hůlku od Jamese, a když si to Lily uvědomila, musela se k ní přidat. Alice chtěla totiž dát to stejné Jamesovi, ale nakonec mu ho koupila Lily.
"Čemu se smějete?" zeptal se jich zmatený Sirius.
"Jen tomu, že jsem chtěla dát podobné pouzdro na hůlku Jamesovi, ale nakonec mu ho dala Lily." Smála se dál Alice a přitom se jí rozházely všechny dárky. Dostala to pouzdro na hůlku, cukroví a oblečení od rodičů, stejný zápisník jako Lily od Siriuse, knihu o léčitelství od Remuse a přívěsek se sovou od Lily. To rozesmálo i ostatní, tak se zase začali smát. Když si rozbalili i poslední dárky, byl už pomalu čas na pozdní snídani. Po ní šli ven a tam se koulovali a stavěli sněhuláky.


Středa 25. Prosince, 23:00, v křesle u krbu

Milý deníčku,
Tyhle Vánoce jsem si opravdu užila. Dostala jsem kouzly ochráněné pouzdro na hůlku od Alice, knihu o nejtěžších lektvarech od Remuse, přívěsek s laní, náramek a náušnice se zelenými kamínky od Jamese a nedopopsatelný zápisník s tvrdými deskami od Siriuse. Já jsem jim zase dala Removi knihu Kouzla z bílé magie, Alici přívěsek se sovou, Siriusovi očarovaného plyšového psa - nápadně podobného tomu, do kterého se proměňuj a Jamesovi očarované pouzdro na hůlku. Líbily se jim a mně se ty od nich líbily taky. Celý den jsem byla šťastná a teď, když jsem sama, je mi hrozně smutno po mámě a tátovi. Chybí mi ty společně strávené svátky a to jak jsme s mámou pekly cukroví a s tátou stavěli stromeček. Kéž by tady byli. Měla bych přestat brečet, jinak za chvíli nebude, co přečíst. A měla bych to už zabalit, zítra jdeme hned ráno ven.
Lily

Zaklapla deník a zadívala se do ohně. Znovu se jí po tváři rozeběhly slzy a nedaly se zastavit. Objala si nohy, na kolena si položila hlavu a ramena se jí otřásala tichými vzlyky. Trhla sebou, když ucítila na rameni něčí ruku. Zvedla hlavu a přes zamlžené oči uviděla Jamese.
"Lily? Co se děje, proč pláčeš?" sedl si k ní a po chvilce váhání ji i objal. Lily mu zabořila hlavu do ramene a rozplakala se ještě víc.
"Ššš, Lily, mě to můžeš říct."
"Chybí mi. Máma a táta. Vždycky jsme byli na Vánoce spolu a oni tady teď nejsou." Dostala ze sebe přes vzlyky.
"Já vím, že ti chybí. Ale máš tady mně, Alici a kluky. A já…my nedovolíme, aby si byla na Vánoce smutná. Tvoji rodiče by to tak nechtěli." Podíval se jí do očí a Lily mu pohled oplácela. Najednou, ani jeden nevěděl, jak se to stalo, ho Lily políbila. Překvapeně jí polibky oplácel a po chvíli se od sebe odtrhli. Lily zčervenala a sklopila pohled k zemi. Pomalu vstala a chtěla odejít, ale James jí v tom zabránil. Chytil jí za ruku a otočil k sobě s jedinou otázkou.
"Proč, Lily? Proč si mě políbila? Vždyť…." Odmlčel se.
"Vždyť, co? Nemám tě ráda? To už není pravda. Já…. Něco jsem si uvědomila." Skousla si nervózně ret.
"Co sis uvědomila?" zeptal se jí potichu James s bušícím srdcem.
"Že tě miluju." Dokončila potichu tak, že kdyby James nestál tak blízko ní, neměl by šanci ji slyšet. Hned potom, co to dořekla, zrudla a sklopila hlavu k zemi. James na ni chvíli nevěřícně koukal a potom jí zvedl hlavu tak, aby se jí koukal do očí.
"Já tebe taky, Lily. A ani nevíš, jak dlouho jsem na tohle čekal." Šťastně se usmíval James a Lily se rty taky roztáhly do úsměvu. Naklonily se k sobě hlavami a něžně se políbili.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maysie Maysie | E-mail | Web | 26. prosince 2012 v 12:18 | Reagovat

Hlavně že to má krásný Happy-end ! :)
Děkuju za věnování, tobě taky šťastné a veselé!

2 Nienna Nienna | E-mail | Web | 26. prosince 2012 v 15:06 | Reagovat

Jéj, veľmi pekne ďakujem za prianie, moc ma to potešilo :-) Poviedka bola úžasne vianočno - sladká, najmä ten koniec, páči sa mi predstava, že sa L.&J. dali dokopy práve na Vianoce :-) (P.S. Ak sa nemýlim, máš tam za sebou viackrát rovnaký odstavec :-))

3 LilyE LilyE | Web | 26. prosince 2012 v 20:56 | Reagovat

[1]: Tak určitě! To je nejdůležitější (a teď to nemyslím ironicky)
Není za co :D

[2]: Jsem ráda že se ti líbila a že tě to přání potěšilo :D Ta představa, že se dali na Vánoce dohromady je úžasná a kdo ví, třeba to tak aji bylo ;-)
Jejda, díky za upozornění. Nějak se mi to asi seklo a objevilo vícekrát xD

4 Domeenika Domeenika | 5. ledna 2013 v 16:48 | Reagovat

Krasny koniec, a to ako ju utesil ked plakala :D

5 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 14. ledna 2013 v 16:10 | Reagovat

Ale ťuťu! To je roztomilý! Krásná romantika!
Hrozně se mi líbí 'nekonečný' zápisník od Siria, něco takového bych VÁŽNĚ potřebovala! Tyjo! To vážně chci!
Na konci mi bylo děsivě líto Lily, chudinka... Ale mám Poberty, Alice a Jimmyho! Toho hlavně! Takže díky nim to zvládne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Všechny příběhy inspirované drahou paní Rowlingovou jsou psány jen za účelem pobavení
a mě z toho neplyne žádný pěněžní zisk.

Prosím, nekopírujte nic z této stránky bez mého souhlasu, jsou to moje věci a když se vám nelíbí tak mě nechte žít, jo? Usmívající se