Novoroční překvapení

21. listopadu 2012 v 12:58 | LilyE |  Jednorázovky
Buenos tardes, amigas! tak přidávám jednu další jednorázovku, tak snad se bude líbit. Teď jsem byla pár dní nemocná a do školy jdu až zítra a bohužel se mi nepodařilo nic napsat. Tohle je trošku starší jednorázovka a je o tom jak asi slavili Poberti s Lily (a bez Červíčka) Nový rok. Přeji pěkné počtení.
LilyE Nevinný
P.S.: Věnuji ji Elis za všechny ty komentáře co napsala, Nienně a franě-alrice, taktéž za komenty. Díky, holky.Usmívající se


Novoroční překvapení

"Ťuk! Ťuk!" ozval se zvuk jako by někdo klepal na sklo. Mladá dívka, spíše už žena se s trhnutím probudila. Rozhlédla se po pokoji hledajíc zdroj hluku a pohled se jí zastavil na velikém dřevěném okně. Za oknem se vznášela sova a netrpělivě klepala na okno. Dívka se zíváním vstala z postele, pustila ji dovnitř a přitom jí ovanul ledový zimní větřík. Zatřásla se a zavřela rychle okno. Pohlédla na sovu odpočívající na bidýlku a pohladila jí. "Ahoj Heather, copak mi neseš?" Heather zahoukala a nastavila nožku. Dívka dopis netrpělivě odvázala a dala sovičce sušenku a vodu. Sova ji snědla a trochu se napila. Dívka zatím otevřela obálku a vytáhla z ní dopis. Otevřela ho a v něm stálo.

Lásko,
Já, Sirius a Remus bychom tě chtěli pozvat na malou Novoroční oslavu. Jestli budeš moct, tak se 31. pro tebe v pět přemístím.
Tvůj James

Lily se usmála a hned naškrábala na zadní stranu odpověď. Za okamžik už z jejího okna vylétávala sova mířící za jejím klukem.
&&&&&&&&&&&
"Prásk!" ozvalo se setmělou ulicí ozářenou jen světly okolních lamp a okny. Před jedním zasněženým domem se objevil mladík a zazvonil na zvonek domu číslo 3. Záclonka střešního okna se pohnula a ven vykoukla rusovlasá dívčí hlava, a podívala se, kdo zvoní. Když uviděla vysokého mladíka stát před domem, seběhla schody, vyběhla ven a hodila se mu kolem krku. Překvapený mladík ji chytil a políbil. Po nějaké době se od sebe odtáhli.
"Ahoj, Lily. Čímpak jsem si to zasloužil?" zeptal se se smíchem James.
"Nazdárek Jamesi. Proč se ptáš, když to stejně víš?" řekla rozesmátá Lily a postavila se. Rozeběhla se zpět do domu, kde si vzala kabát a hůlku, rozloučila se s rodiči a s Jamesem se přemístila. Objevili se u útulného domečku v čarodějnické vesnici jménem Godrikův důl a ještě než stačili udělat pár kroků k tomu domku, otevřeli se dveře a z nich vykoukl černovlasý muž.
"Dvanácteráku, Lils! Tak už jste tady! Hej, Náměsíčníku, máš všechno?" zavolal do domu. Nečekal na odpověď, vzal si bundu a objal přicházející přátele.
"Ahoj, Siriusi." Pozdravila ho se smíchem Lily.
"Kam jdeme?"
"Uvidíš, Lily, uvidíš." Ozval se právě přicházející Remus.
"Jé nazdar Reme. Prosím, prosím, pěkně koukám, řekni mi to." Poprosila ho Lily a skupinka se rozesmála.
"Neboj, Lily, za chvíli se to dozvíš. Jen se chyť Jamese a on vás přemístí." S tím se otočil na místě a s hlasitým Prásk! zmizel. Chtěla se ještě na něco zeptat ale zmlkla, protože ji James chytil za ruku a přemístil se o pár kilometrů dál. Tam už na zvědavou Lily čekalo překvapení. Byly na jednom s kopců nedaleko městečka, ale vypadalo to tam jinak než normálně v zimě. Kousek od místa kde se přemístili, stála malá zasněžená chatka.
"Vítej v naší prázdninové klubovně, Lily." zašeptal jí do ucha slavnostním hlasem James. Lily se nezmohla ani na slovo, tak jenom mlčky následovala kluky do chatky. Vevnitř byla jen jedna místnost se zapáleným krbem, stolem a čtyřmi židlemi. Před krbem ještě byla pohovka a nad ním hodiny. Rozbalili věci a začali slavit. Popíjeli a popíjeli, když tu se trochu opilý Sirius ozval.
"Hele, lidi, za minutu je dvanáct." Všichni si vzali své sklenky, vyšli ven a začali odpočítávat.
"Deset! Devět! Osm! Sedm! Šest! Pět! Čtyři! Tři! Dva! Jedna! Šťastný Nový rok!" přiťukli si skleničkami a James s Lily se políbili. Zatím co se ti dva líbali, Sirius někam odběhl a odpálil rachejtle. Obloha se rozzářila barevnými světli a ti dva se od sebe konečně odlepili a stále v objetí, a s úsměvem na rtech, pozorovali ta barevná světýlka. Po nějaké době se vydali zpět do domu, protože pomalu začínali mrznout. Po druhé hodině už byli všichni značně opití a začali hrát flašku. Navzájem si dávali takové úkoly, že s toho někdy smíchy nemohli popadnout dech. Kolem páté hodiny už to zabalili a šli spát. Když Lily usínala Jamesovi v objetí na pohovce, pomyslela si, že tohle byla ta nejlepší Novoroční oslava, jakou kdy zažila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 23. listopadu 2012 v 16:23 | Reagovat

Hezké! Škoda, že to není delší. Kdybys to víc rozepsala mělo by to ještě úžasnější efekt! Ale nijak moc to nevadí...

2 LilyE LilyE | Web | 23. listopadu 2012 v 18:56 | Reagovat

[1]: Ve wordu to vypadalo že je to delší, ale co :D Možná že to ještě rozepíšu ale veelmi o tom pochybuju :D

3 Paddy,Moony Paddy,Moony | Web | 24. listopadu 2012 v 21:19 | Reagovat

se divím, že při jejich šikovnosti něco nepodpálili :D :D

4 Nienna Nienna | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 23:11 | Reagovat

Juj, podarené - tí dvaja sú spolu takí sladkí :-) Mňa  by tiež celkom zaujímalo napr. rozpísanie toho ako hrali tú fľašku, viem si predstaviť, aké úlohy asi zadával Sirius :-D A aby som nezabudla - veľmi pekne ďakujem za venovanie :-)

5 nel-ly nel-ly | Web | 25. listopadu 2012 v 17:10 | Reagovat

stejně jsou rozkošní, taková legendární romantická dvojice, ňunínci

6 LilyE LilyE | Web | 25. listopadu 2012 v 18:40 | Reagovat

[3]: to jo XD Jejich šikovnost je legendární XD

[4]: Já teďkom nemám moc času, ale pokusím se to rozepsat. Vlastně na to mám už jeden nápad tak asik možná napíšu druhou verzi. I s flaškou. :D

[5]: Nejrozkošnější ze všech :D

7 Maysie Maysie | Web | 8. března 2014 v 11:55 | Reagovat

Ani se nedivím že všichni skončili opilí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Všechny příběhy inspirované drahou paní Rowlingovou jsou psány jen za účelem pobavení
a mě z toho neplyne žádný pěněžní zisk.

Prosím, nekopírujte nic z této stránky bez mého souhlasu, jsou to moje věci a když se vám nelíbí tak mě nechte žít, jo? Usmívající se